Diyet Yapmadan Nasıl Zayıflanır ?

Diyet Yapmadan Zayıflamak

Kilo; insanoğlunun doğduğu andan itibaren geleceğine dair, sağlık hayatına dair en önemli problemleri yaratan sorunlardan biridir. Düzensiz beslenmek, yanlış gıdalar tüketmek, gereğinden fazla sınırsız şeker tüketmek insana sağlıksız şekilde kilo aldırır. Kilo alan insan diyetisyenler yardımıyla ya da diyet programlarıyla kilo vermek ister. Aslında doğal yoldan birkaç püf noktasına dikkat ederek insan kilo verebilir.

Diyet yapmadan kilo vermek ve hayatınızın daha sağlıklı bir şekilde devam etmesini istiyorsanız ilk olarak yapmanız gereken uyku düzeninize dikkat etmektir. Düzenli uyumak ve uyku düzeni kilo vermenize yardımcı olur. Uyku düzeniniz yok ise vücut gereğinden fazla ödem biriktirmeye başlar. Bu da kilo almanıza sebep olur. Bu yüzden düzenli uyku doğal yoldan kilo vermenizi ve kilonuzu korumanızı sağlar. Şeker, vücudumuzun en büyük düşmanlarından. Şekerli yiyecekleri tüketmek keyifli ve bir o kadar da zararlıdır. Vücuda şeker alımınızı düzenlerseniz, gereğinden fazla şekerli yiyecekler yemeyi bırakırsanız zaten doğal olarak kilo probleminiz olmaz. Şekeri en aza indirerek diyet yapmadan da kilo verebilirsiniz. Bir diğer önemli iki faktör ise bitkisel çaylar ve sudur. Bitkisel çaylar doğası gereği bağışıklık sistemini güçlendirici etkiye sahiptir. Bitkisel çaylar metabolizmamızı hızlandırdığı için kilo vermeye katkı sağlar. Su ise en iyi ödem attırıcı içecektir. Günde 2 litreden fazla su içmeniz hem vücut içerisinde ki ödemi attırır hem de sağlıklı kilo vermeye fayda sağlar. Porsiyon da kilo vermek adına önemli bir durumdur. Küçük porsiyonlu yemekleri tercih ederek ve yemek yeme sürenizi yirmi dakikadan fazla tutmayarak kilo vermenize yardımcı olabilirsiniz. Günde en az bir öğün öncesi çorba içmeniz de tokluk hissinizi artırır. Bu sayede daha az yemek yer ve tokluk hissini en üst seviyede tutarsınız. Diyet yapmadan kilo vermenin en önemli kriterlerinden birisi de akşam yemeklerin de hafif yemekler tüketmenizdir. Akşamları lif içeriği bol tam tahıllı yemekler tüketmek kilo vermenize yardımcı olur.

Son olarak kilo vermek isteyen insanlar; şekeri en aza indirip, su tüketimini en üst seviyeye çıkartarak kilo vermenin en önemli püf noktalarını uygulamış olurlar ve bu sayede kilo sorununun önüne geçebilmektedirler.

1 Comment

  1. Uzun süredir buna benzer yazılar arıyor bilgilendirme için teşekkürler fakat diyat olmadan bir insanın zayıflaması bence çok zor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir